1 2 3 4 5 
300
300 Adet ürün bulundu.
Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Arabası Kampanyası Rocking Black-İntense Red
TL
Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Arabası Kampanyası Red Rumour-Total Black
TL
Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Arabası Kampanyası Rocking Black-Origami Rose
TL
Quinny Zapp Xtra 2 Bebek Arabası Kampanyası Rocking Black-Total Black
TL
Sunny Baby SB 860 Adonis Vip Çift Yönlü Bebek Arabası Pembe
404.35 TL
Sunny Baby SB 338 Partner Travel Sistem Bebek Arabası Alimünyum Kasa Kırmızı
579.00 TL
Prego 2070 Laon Vip Travel Sistem Bebek Arabası Kırmızı
1,079.00 TL
Prego 2070 Laon Vip Travel Sistem Bebek Arabası Mor
1,079.00 TL
Prego 2070 Laon Vip Travel Sistem Bebek Arabası Siyah
1,079.00 TL
Sunny Baby 755 Manivela Travel Bebek Arabası Yeşil
519.01 TL
Sunny Baby 755 Manivela Travel Bebek Arabası Siyah
519.01 TL
Sunny Baby 760 Yeni Flamingo İkiz Bebek Arabası Kırmızı
689.00 TL
Sunny Baby 760 Yeni Flamingo İkiz Bebek Arabası Mavi
689.00 TL
Sunny Baby 814 Sweety İkiz Bebek Arabası Siyah
669.00 TL
Quinny Zapp Xtra Üç Tekerlekli Bebek Arabası Rocking Black
1,188.00 TL
Baby Moon Baston Bebek Arabası Kırmızı
125.01 TL
Baby Moon Baston Bebek Arabası Mavi
125.01 TL
Baby Moon Baston Bebek Arabası Turuncu
125.01 TL
Baby Moon Baston Bebek Arabası Pembe
125.01 TL
Baby Moon Baston Bebek Arabası Yeşil
125.01 TL
Sunny Baby SB 860 Adonis Vip Çift Yönlü Bebek Arabası Yeşil
404.35 TL
Massimo Ricco P109 Forte Jogger Travel Bebek Arabası Siyah
599.96 TL
Massimo Ricco P203 Getto Travel Bebek Arabası Kırmızı
699.01 TL
Massimo Ricco P203 Getto Travel Bebek Arabası Turuncu
699.01 TL
Massimo Ricco P203 Getto Travel Bebek Arabası Yeşil
699.01 TL
Massimo Ricco P205 Universo Trio Bebek Arabası Mavi
859.50 TL
Massimo Ricco P206 Polo Alüminyum Çift Yönlü Bebek Arabası Kırmızı
499.49 TL
Massimo Ricco P206 Polo Alüminyum Çift Yönlü Bebek Arabası Mavi
499.49 TL
Massimo Ricco P206 Polo Alüminyum Çift Yönlü Bebek Arabası Yeşil
499.49 TL
Massimo Ricco P204 İstanbul Çift Yönlü Bebek Arabası Pembe
284.50 TL
Massimo Ricco P207 Nuvola Çift Yönlü Travel Bebek Arabası Mavi
529.95 TL
Chicco Lite Way BastonPuset Bebek Arabası Deep Blue
439.01 TL
Chicco Lite Way BastonPuset Bebek Arabası Green Wave
439.01 TL
Massimo Ricco P208 Perla Trio Bebek Arabası Mavi
799.96 TL
Coalo CO-317 Çift Yönlü Bebek Arabası Gri Mavi
274.94 TL
Coalo CO-317 Çift Yönlü Bebek Arabası Gri Pembe
274.94 TL
Coalo CO-720 Çift Yönlü Bebek Arabası Gri Mavi
318.99 TL
Drago BCO 289 Omega Çift Yönlü Bebek Arabası Mor
435.00 TL
Drago BCO 288 Truva Çift Yönlü Bebek Arabası Mor
435.00 TL
Drago BTS 288 Truva Travel Sistem Bebek Arabası Mor
589.00 TL

 

BEBEK ARABALARI

Bebek arabaları, alırken karar vermekte çok zorlanacağınız, yüzlerce farklı model ve marka üretilen ve bebeğiniz varsa almanız gereken en önemli ürünlerden birisidir. Bebek arabaları, özelliklikleri bakımından çok farklılık gösterirler. Bebek arabaları, üretilirken bebeğinize ve size konforu sunmak için bir çok özelliklerle donatılmıştır.

BEBEK ARABASI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ?

Bebek arabası alırken en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi bebeğinizin güvenliğidir. Bu sebeple alacağınız bebek arabasının, kumaşı, kullanım özellikleri, kalitesi, dayanıklılığı çok önemlidir. Bebeğinizin sağlığı ve güvenliği herşeyden daha önemli olacağı için, bu unsurları dikkate almanız gerekmektedir. Bebek arabasının kumaşı kaliteli olmalı ve boyasında kanserojen madde içermemelidir. Sağlam ve uzun kullanışlı olması için kaliteli bir bebek arabası alarak, ikinci kez bebek arabası almak zorunda kalmazsınız. Ucuz bebek arabaları, size ve bebeğinize sürekli sorun teşkil edecektir.

Bebek arabaları, kolay kullanılabilmesi, kolay açılıp kapanabilmesi, katlandığında fazla yer kaplamaması, tek elle kapatılabilmesi, gibi özellikleri barındırmalıdır. Bazı bebek arabası modellerinde çift yönlü kullanım özelliği vardır. Tüm bu özelliklere ait detaylı bilgiyi yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulmanız mümkündür.

Bebek arabası almadan önce, yaşadığınız mekanıda dikkate almalısınız. Gerektiğinde süspansiyon sistemi olan veya yüksek kaldırım vb. engelleri aşmanız gereken yada arnavut kaldırımı, bozuk satıh gibi yolları bulunan bir yerde ikamet ediyor olabilirsiniz. İkamet ettiğiniz yere göre bebek arabası  tercih etmelisiniz.

Kaliteli bir bebek arabası aldığınızda, firma ve markaya göre ürün garantiside yanında olacaktır. Bebek arabası ile ilgili yaşayacağınız herhangi bir arıza yada sorun karşısında, bu garanti sizin ekonomize zarar vermeyecektir. Bebek arabası fiyatları, çok düşük rakamlardan, bir otomobil değerine kadar farklı bir aralık gösterir. Kendi ekonominize uygun en kaliteli bebek arabasını tercih etmelisiniz.

Bebeğiniz dünyaya gelmeden önce, bebek arabası fiyatlarını araştırmaya başlamalısınız. Örneğin mağazamızda dönem dönem kampanyalar yapılamaktadır. Beğendiğiniz bir bebek arabasını, kampanya döneminde aldığınızda, hem kaliteli hemde ekonomik bebek arabası almış olursunuz.

Kampanyalarımızda, sizleri mutlu edebilecek seviyede, indirimli bebek arabaları bulmanız mümkün olacaktır. Kullanım özelliklerine göre bebek arabası modelleri hakkında bilgi verelim.

BASTON PUSET BEBEK ARABALARI

Baston Puset Bebek Arabaları' nın bir çok modeli, bebeğiniz 6 aylık olduktan sonra kullanılmaya hazır şekilde tasarlanmıştır. Fakat doğumdan itibaren kullanılabilen, tam yatabilen sırt dayanağı özelliği olan Baston Puset Bebek Arabaları' da bulunmaktadır. Baston Puset Bebek Arabaları' nın, en çok tercih edilme sebebleri, hafif olması, kolay katlanabilmesi ve az yer kaplamasıdır. Baston Puset Bebek Arabaları' nın tercih edilme sebeplerinden biriside fiyatlarının uygun olmasıdır.

Tam yatış pozisyonu olan Baston Puset Bebek Arabaları' nı doğumdan itibaren kullanabilirsiniz. Tam yatabilme özelliğine sahip olmayan Baston Puset Bebek Arabaları ise 6 aydan sonra kullanımı önerilir.

Baston Bebek Arabası' nın en büyük özelliği pratik oluşudur. Örnek verecek olursak; asansörsüz evlerde kullanılacaksa eğer, hafifliği sayesinde anneye kolay taşıma imkanı sağlar, Bebek Arabası' nın ağırlığı sebebi ile anneye bir işkence olmaktan kurtarır. Genellikle toplu taşıma araçlarını kullanmak zorunda kalan anneler, Baston Puset Bebek Arabası tercih etmelidirler. Baston Puset Bebek Arabası' nın hafifliği ve kolay katlanabilir olması toplu taşıma araçlarında maksimum kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca Baston Puset Bebek Arabaları katlandığında çok az yer kapladığı için, otomobil bagajlarında da çok az yer kaplar ve seyahatlerinizde sizi yormaz.

NEDEN BASTON PUSET BEBEK ARABASI TERCİH ETMELİYİM ?

Baston Puset Bebek Arabaları, pratikliği, hafifliği, ekonomik oluşu ve kullanım kolaylığı sebepleri ile, en çok tercih edilen bebek arabası modellerinden birisidir. Yatış pozisyonlarıda dikkate alınırsa, doğumdan itibaren, 3 aylıktan itibaren ve 6 aydan 4-5 yaşa kadar kullanabilme özelliklerine sahiptir.

ÇİFT YÖNLÜ BEBEK ARABALARI

Çift Yönlü Bebek Arabaları, en çok tercih edilen, klasik Bebek Arabası modelidir. Çİft Yönlü Bebek Arabaları' da kendi içinde 2 sınıfa ayrılmaktadır. Koldan yön değiştirme özelliğine sahip olan Bebek Arabaları ve Oturma ünitesinin yönünü değiştirerek kullanabildiğiniz bebek arabaları modelleri bulunmaktadır. Bu iki özellik; annenin kullanma isteğine göre tercih edilebilen seçeneklerdir.

Çift Yönlü Bebek Arabaları' nın kullanım özelliklerinden birisi, bebeğinizi güneş ışınlarından, rüzgardan etkilenmesini önleyebilmektir. Gidiş istikametinize göre kullanım pozisyonunuzu değiştirebilir ve bebeğinizin bu doğal şartlardan etkilenmesine engel olabilirsiniz.

Çift Yönlü Bebek Arabaları' nın bir çok marka ve modeli olduğundan, katlanma ve taşınabilme özellikleri de, bebek arabasının markası ve modeline göre değişmektedir. Annelerin en çok tercih ettikleri en önemli özelliklerden birisi, kolay taşınabilir ve bebeğin seyahat esnasında rahatsız olmama özelliğidir. Bütün marka ve modeller kendilerine özgü ekstra özellikler sunarlar. En uygun  marka ve modeli seçmekte, annelerimizin kendilerine en uygun kullanım özelliğine sahip olan bebek arabalarını tercih etmelerine kalmıştır.

Çift Yönlü Bebek Arabaları' nın en önemli özelliklerinden biriside, Bebeğin ve annenin ilk 6 aya kadar birbirini görme ihtiyacıdır. Bebek 6 aya kadar çevreye ilgi duymaz ve anne ile her an göz temasında bulunma isteği duyar, keza annede bebeğini bu ilk 6 aylık dönemde devamlı kontrol altında tutmak isteyecektir. 6 aydan sonraki dönemde ise bebeğinizin çevredeki olaylara ve maddelere karşı ilgisi oldukça artacaktır ve devamlı çevrede olan hareketleri, nesneleri ve dünyamızı tanımaya çalışacaktır. Bu sebeble Çift yönlü Bebek Arabası annenin ve bebeğin isteklerine çözüm sunabilen en kullanışlı bebek arabası modelidir.

NEDEN ÇİFT YÖNLÜ BEBEK ARABASI TERCİH ETMELİYİM ?

Biraz önceki tanımlarda da belirttiğimiz gibi, özetleyecek olursak, Bebeğinizin doğal şartlardan etkilenmemesi  (güneş ışınları, rüzgar, yağmur vs.), ilk 6 aylık dönemdeki anne ve bebeğin isteklerine ve 6 aylık dönemden sonra bebeğinizin çevreyi tanıma isteğine cevap verebilecek en uygun bebek arabaları Çift Yönlü Bebek Arabaları' dır.

İKİZ BEBEK ARABALARI

İkiz Bebek Arabaları, genelde 2 model olarak bilinir. Annelerimiz bu konuda hep yanılgıya düşerler. Ancak İkiz Bebek Arabaları, tek modeldir. 2 modelden bahsedecek olursak, arka arkaya oturma pozisyonu olan bebek arabası ve yan yana oturma pozisyonu olan bebek arabalarıdır. Burda dikkat edilmesi gereken çok önemli bir püf noktası şudur ki; arka arkaya oturma pozisyonu olan bebek arabaları, İkiz Bebek Arabası değildir. Tercihe göre ikiz bebek arabası olarakta kullanılabilir. Bu tarz bebek arabaları, yaşları birbirine yakın olan, kardeş bebek arabalarıdır ve kullanım açısındanda ikiz bebeklerinizin ihtiyaçlarını tam anlamı ile karşılayamayabilir. Sebebi ise arka arkaya oturma pozisyonu olan bebek arabalarında, ön oturma ünitesinin sırt yatma özelliği bulunmamaktadır. (İstisna Modeller Hariç)

İkiz Bebek Arabaları' nda bebeklerin oturma pozisyonu yan yana olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir  hususta, bebek arabasında iki bebeğinde yatış pozisyonunun birbirinden bağımsız şekilde ayarlanıyor olabilmesidir. Bebeğinizin biri uykuyu tercih ederken diğeri ise çevreyi izleme ihtiyacı duyabilir.

İkiz Bebek Arabaları' nın kullanım kolaylığı açısından baston tarzları tercih edilmektedir. Koldan katlanabilme özelliği ve katlandıktan sonra az yer kaplaması tercih sebeplerinden birisidir.

ÜÇ TEKERLEKLİ BEBEK ARABALARI

Üç Tekerlekli Bebek Arabaları, yürümeyi seven annelerimizin, kullanılacak mekan özelliklerine göre, maksimum rahatlık sağlayacak bir bebek arabası modelidir. Üç Tekerlekli Bebek Arabaları' nın kullanım kolaylıkları ve tercih edilme sebepleri çok fazladır. Üç Tekerlekli Bebek Arabaları' nın büyük çoğunluğu şişme tekerlerden imal edilmektedir. Bu şişme tekerlekler bozuk satıhlarda, arnavut kaldırımlarda ve engebeli yollarda size maksimum kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Üç Tekerlekli Bebek Arabaları' nın anneye sağladığı kullanım kolaylığından ziyade, bu bozuk satıhların, park kaldırım taşlarının, arnavut kaldırımlarının vs. sebep olduğu sarsıntıları, minimum şekilde bebeğinize yansıtır ve onun rahatsız olmasını engeller. Kaldırımları çıkmak veya engelleri aşmak, Üç Tekerlekli Bebek Arabaları ile kabus olmaktan çıkar.

Üç Tekerlekli Bebek Arabaları' nın bir diğer özelliği ise, en iyi manevra özelliğine sahip olmasıdır. Üç  Tekerlerlekli Bebek Arabaları' nın tercih sebeplerinden biriside annenin bebek arabasını tek elle kullanılabilecek özellikte olmasıdır. Üç Tekerlekli Bebek Arabaları yürüyüş arabası olarakta bilinir, Anneyi ve Bebeği asla yormaz, kullanımda maksimum kolaylık sağlar.

Üç Tekerlekli Bebek Arabaları' nda ki öne çıkan özelliklerden birisi ise tasarım özellikleridir. Bebek Arabası Tasarım Ödüllerinin bir çoğunu Üç Tekerlekli Bebek Arabaları kazanmaktadır. Buna en güzel örnek olarak , Maxi Cosi Bebek Arabaları ve Quinny Bebek Arabaları' nı gösterebiliriz.

Annelerimizin en çok şüphe duyduğu konulardan birisi ise; Üç Tekerlekli Bebek Arabası' nın devrilme riskidir. Ancak durum aslında öyle değildir. Üç Tekerlekli Bebek Arabaları' nın %95 lik bölümü, üçgen denge üzerine tasarlanmıştır. Matematiksel olarakta üçgen denge demektir. Anneler, bebek arabasının itme kolunun hangi tarafından baskı uygularlarsa uygulasınlar, Üç Tekerlerkli Bebek Arabasını devirmeyi başaramazlar. Siz değerli annelerimizin, Üç Tekerlekli Bebek Arabaları hakkındaki bu olumsuz düşüncelere yer vermenize gerek yoktur, Üç Tekerlekli Bebek Arabaları asla devrilmez.

NEDEN ÜÇ TEKERLEKLİ BEBEK ARABASI TERCİH ETMELİYİM ?

Üç Tekerlekli Bebek Arabasını tercih etmeniz için gereken özellikler ise, Şişme tekerleklerden imal ediliyor olmaları, en iyi manevra özelliğine sahip olması, tek elle kolay kullanabilme özelliğinin olması ve bebeğinizin sarsıntılardan en az etkilenecek olmasıdır. Önünüze çıkan her türlü engeli Üç Tekerlekli Bebek Arabaları ile aşmanız mümkündür.

TRAVEL SİSTEMLİ BEBEK ARABALARI

Travel Sistemli Bebek Arabaları, bebeğinizin doğumundan itibaren 4-5 yaşına kadar, bütün taşıma ihtiyaçlarınızı karşılamak amacı ile bebek arabası ve oto koltuğunun (ana kucağı) birbirine uygun kullanımlı şekilde üretilmiş sistemlerdir. Travel Sistemli Bebek Arabaları' nda ana kucağını ve bebek arabasını bir arada almış olursunuz.

Travel Sistemli Bebek Arabalarında doğumdan 0-13 kg kadar kullanabileceğiniz ana kucağını, elde taşıma olarak, bebek arabasına monte ederek bebek arabası ile birlikte ve otomobilinizde Oto Koltuğu olarak kullanmanız mümkündür. Almış olduğunuz Travel Sistemli Bebek Arabasının özelliklerine göre de, oturma ünitesini bebek arabasının ana şasesine monte ederek, bebeğiniz 6 aylıkken kullanmaya başlayabilirsiniz.

Travel Sistemli Bebek Arabaları tercihe göre sizin ve bebeğinizin seyahatlerinizde ki en büyük kolaylığı size sunar. Bebeğinizin seyahati için doğumdan itibaren gerekli olan ana kucağı (oto koltuğu) ve bebek arabasının birbirine uyumlu olması, bebek arabasının şasesindeki aparatlar sayesinde, ana kucağını yada oturma ünitesini kolayca değiştirerek dilediğiniz şekilde kullanmanızı sağlar. Travel Sistemli Bebek Arabaları, bebeğinizin doğumundan bebek arabasına bağımsız yürüme zamanına kadar sizin için en ideal çözümdür.

NEDEN TRAVEL SİSTEMLİ BEBEK ARABASI TERCİH ETMELİYİM ?

Bebeğinizin doğumundan itibaren kullanmanız gereken ve otomobilinizde kanunlar gereği mecbur bulundurmanız gereken oto koltuğu (ana kucağı) ve Bebek Arabası ile kullanabileceğiniz Travel Sistemli Bebek Arabaları, uyumu ve kullanım kolaylığı ile en çok tercih edilen bebek arabası modelidir. Travel Sistem Bebek Arabasının kullanım kolaylığından bahsedecek olursak; Örneğin seyahat etmeniz gereken durumlarda, bebeğiniz ana kucağının içinde uyumaya devam ederken, onu hiç rahatsız etmeden otomobilinize yerleştirirsiniz ve seyahat sonunda yine bebeğinizi hiç rahatsız etmeden ana kucağını bebek arabasının şasesine oturtarak, bebek arabası ile hem yorulmadan hemde bebeğinizi rahatsız etmeden seyahatinize yada gezinize devam edebilirsiniz.